خانه مقاله ها موفقیت در کنکور؛ راهکاری برای ترک اعتیاد به گوشی

موفقیت در کنکور؛ راهکاری برای ترک اعتیاد به گوشی

بیشتر دانش آموزان روزانه زمانی بیشتر از ۳ ساعت را صرف کار با گوشی ها و تبلت های خود می کنند؛ کار هایی از قبیل چک کردن شبکه های اجتماعی، بحث و تبادل نظر حول یک موضوع، دریافت اخبار و اطلاعات و کار های مشابه. زمان ۳ ساعت برای دانش آموزان کنکوری بسیار تعیین کننده است. علاوه بر این موضوع، فقط داشتن گوشی کافی است تا بهره‌وری‌وری و اعتماد‌به‌نفس شما کاهش یابد، چه برسد به این‌که روزی چندین ساعت را به کار با آن اختصاص دهید.

در این مقاله قصد دارم راهکاری به شما ارائه کنم که طی دو هفته، زمان استفاده از موبایل و ابزار‌های مشابه رو به کمتر از نیم ساعت برسونید. مطمئن باشید یکی از مهم‌ترین علل موفقیت در کنکور همین موضوع هست.پس با دقت ادامه متن را بخوانید.

گام اول

تمام حالات و رفتار‌های ارتباطی خود را یادداشت کنید. مثلا بنویسید که روزانه چند ساعت را در شبکه‌های اجتماعی سپری می‌کنید و چند مرتبه این کار را انجام می‌دهید. این اطلاعات بسیار مهم هستند؛ پس ترجیحا یک روز را انتخاب کرده و تمامی موارد را یادداشت کنید.

گام دوم

اگر مرحله اول را اجرا کرده باشید حالا اطلاعات مهمی در اختیار دارید؛ از جمله کل زمان استفاده از این ابزار. این زمان را بر ۵ تقسیم کنید و عدد بدست آمده را t بنامید(اگر t کمتر از ۳۰‌دقیقه است آن را ۳۰‌دقیقه در نظر بگیرید).حالا سه تایم را انتخاب کرده و زمان t را در این سه تایم پخش کنید. مثلا فرض کنید عدد t برای فردی ۴۰ باشد و روزانه سه تایم یکی در راس ساعت ۱۰ صبح، یکی در راس ساعت ۳ بعد از ظهر و تایم آخر ساعت ۷ شب باشد. این فرد ساعت ۱۰ صبح ده دقیقه، ساعت ۳ ظهر ده دقیقه و ساعت ۷ شب بیست دقیقه را صرف چک کردن پیام‌ها و ارتباطات مجازی خود می‌کند. این روند را یک هفته تکرار کنید و بعد از یک هفته گام سوم را اجرا کنید.

گام سوم

در این مرحله شما باید دفعات استفاده از وسیله ارتباطی خود را به یک بار در روز کاهش دهید و زمان استفاده(t) را نیز نصف کنید. مثلا در مثالی که در گام دوم زدم فرد حالا باید یک تایم(فرضا ساعت ۶) را انتخاب کرده و نصف t (20 دقیقه) از گوشی خود استفاده کند. این روند را یک هفته ادامه دهید.

نتیجه گیری

با اجرای دقیق موارد بالا حالا شما مدت زمان استفاده از گوشی یا تبلت خود را ۱۰ برابر کاهش داده‌اید؛ دیگر کنترل خوبی بر زمان دارید و می‌‌توانید با خیال راحت برنامه درسی مناسبی پیاده کنید؛ در عین حال اخبار و اطلاعات جدید را هم از دست ندهید.

در مورد این مقاله نظر بدهید و اگر با اجرای راهکار‌های آن نتیجه ای حاصل شد حتما در بخش نظرات، تجربیات خود را با ما و دیگر دوستان در میان بگذارید.

تاریخ انتشار : 2017-12-08 20:57:04
282 بازدید
تاکنون 0 نفر در مورد این مقاله نظر داده اند؛ شما هم نظر خود را ثبت کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات

یک آرزوی بزرگ

همیشه آرزو داشتم تا یک منبع آموزش کنکور وجود داشت تا دانش آموز را بی نیاز از هر کلاسی کند؛ منبعی که کنکورلرن نام دارد امروزه به دانش آموزان زیادی کمک می کند تا به رتبه دلخواهشان برسند