خانه درسنامه ها برنامه‌ریزی برای پیشرفت درسی و افزایش تراز

برنامه‌ریزی برای پیشرفت درسی و افزایش تراز

چگونه می‌توان برای افزایش ساعت مطالعه برنامه ریزی کرد؟

این سوالی است که پاسخ دادن به آن اندکی تامل‌بر‌انگیز است. بعضی‌ها حوصله اجرای برنامه‌های دقیق را ندارند و اگر هم آن را اجرا کنند عمدتا به‌صورت پیگیر و مستمر آن را ادامه نمی‌دهند. در این مقاله با ارایه چند راهکار ساده ولی قدرتمند به شما می‌آموزیم که چگونه….

گفتیم که بیشتر افراد حوصله اجرای برنامه های دقیق را ندارند یا اگر هم داشته باشند فقط برای مدت کوتاهی آن را اجرا می‌کنند و بعد از مدتی به‌کلی کنار می‌کشند. در اینجا ابتدا دلایل این امر را بررسی می‌کنیم و به دنبال آن چند راهکار عملی برای از بین بردن موانع ارائه میدهیم.

۱- خصوصیات فردی

خصوصیات هر فرد با فرد دیگر متفاوت است. اصولا هیچ قاعده کلی برای تعیین مقدار زمان مناسب برای مطالعه وجود ندارد، چون هدف هر دانش‌آموز برای مطالعه با دیگری متفاوت است.

راهکار

باید در مسیر افزایش ساعت مطالعه تفاوت های فردی را مد نظر قرار دهیم.ضمنا یادمان باشد که باید در این راه بهترین و بیشترین بهره را ببریم؛ اگر چه برای حصول نتیجه بهتر، برای پیشرفت درسی، افزایش تدریچی ساعت مطالعه امری ضروری است اما بدترین کار این است که خودمان را با دیگران مقایسه کنیم که پیامد آن ایجاد نگرانی بیشتر است. بهتر است به‌جای مقایسه خود با دیگران به این فکر باشیم که از زمان مطالعه خود بیشترین بهره را ببریم.

۲- کنترل رفتار‌های آموزشی خود

سعی کنید هر‌بار نتیجه کار خود را با نتیجه قبلی خود مقایسه کنید و مورد بررسی قرار دهید. عوامل منفی را که تاثیر معکوس بر کارتان می‌گذارند، مشخص کرده و راه‌های کاهش اثرات آن‌ ها را ژیدا کنید. نکات منفی را بزرگ جلوه ندهید تا موجب کوچک شدن کار‌های خودتان نشوید.

تاریخ انتشار : 2017-12-10 19:33:13
198 بازدید
تاکنون 0 نفر در مورد این مقاله نظر داده اند؛ شما هم نظر خود را ثبت کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات

یک آرزوی بزرگ

همیشه آرزو داشتم تا یک منبع آموزش کنکور وجود داشت تا دانش آموز را بی نیاز از هر کلاسی کند؛ منبعی که کنکورلرن نام دارد امروزه به دانش آموزان زیادی کمک می کند تا به رتبه دلخواهشان برسند